Môj príbeh

Tak na úvod začnem fakt v stručnosti a potom sa rozkecám 🙂 Volám sa Šimon a momentálne pôsobím v Bratislave, ale pochádzam z východného Slovenska z brutálneho mesta Vranov nad Topľou 🙂 Budem mať 28 rokov a užívam si život naplno, pretože ako hovorí jedno otrepané príslovie: Žijeme len raz! 😀 🥳

Som proste obyčajný, pre niekoho možno neobyčajný chlapec z východu, ktorý už dlho sníval o tom, že nechce len prežívať zo dňa na deň, ale chce si život užívať. A tak sa aj deje 🙂 Mám  prácu, ktorá ma baví a napĺňa. Mám najlepšiu rodinu a najlepších blízkych ľudí okolo seba. Mám možnosť venovať sa športu v ktorom vidím zmysel. Mám možnosť  cestovať popri práci. Mám zdravie, bez ktorého by nič nebolo možné. A mám možnosť užívať si život.

Keď som mal 16, tak som mal možnosť ísť študovať na jeden rok do USA 🧑‍🎓. Samozrejme som túto príležitosť využil, veď to bol predsa môj „american dream“ a hovorím to stále, že to bol môj najlepší rok v živote. Veď mladý, neskúsený, možno vtedy trochu aj bojácny chlapec z Vranova mal ísť na jeden rok študovať na strednú školu do USA 😀. Šialené, nie? 😀 Ale bola to našťastie realita. Veľmi som sa tešil, čo mi rok v USA prinesie. Veď vždy som obdivoval ten život na strednej škole z amerických filmov s peknými cheerleaderkami, americké domové párty, obrovské autá na cestách, víkendový rodinný program v znamení pozerania športových podujatí, rôzne americké sladkosti a presladené americké nápoje, ktoré chutia tak sakra dobre a hlavne ten americký životný štýl 😎. A presne to tak aj bolo! Takže splnil som si svoj americký sen, ktorý som zažil v plnej paráda na vlastnej koži. Nie nadarmo sa hovorí, že Amerika je životný štýl a pochopíš ho, až keď USA navštíviš 🤠. Veď kde inde na svete sa ťa okoloidúci spýta „Hey, how are you?“ alebo „Hey, how´s your day?“ a ty celý natešený sa mu naozaj chystáš odpovedať ako sa máš a aký si mal deň, ale len čo sa stihneš nadýchnuť a premyslieť si čo povieš, tak ten týpek je už dávno preč? 😂

Prežiť jeden rok vo Wyomingu (keď som sa dozvedel, že tam idem, tak som si musel Googliť 🤷‍♂️) v americkej hosťovskej rodine a strednej škole bola veľká životná lekcia, ktorá mi dala toho veľmi veľa, či už vybrúsenie si angličtiny, naučenie sa samostatnosti či získanie životných priateľov, zážitkov, spomienok a skúsenosti. Bola to jedna veľká životná lekcia a práve Wyoming sa stal mojim druhým domovom. Áno, ten veľký štvorcový kovbojský štát, ktorý mi prirástol k srdcu 🤠. Ak chceš vedieť viac o mojom živote v USA na strednej škole, tak ma kontaktuj 😉

Fitness – šport, v ktorom vidím zmysel

Fitnessu, respektíve cvičeniu sa venujem už niekoľko rokov. Celé to začalo v roku 2011, kedy som počas študovania na americkej strednej škole mal posilňovanie ako povinný predmet v škole 💪. 

Začiatky teda boli pomalé, ale intenzívne cvičím len posledné roky. Počas môjho cvičenia som vystriedal pár trénerov, pretože som potreboval zistiť, ktorý štýl tréningu mi najviac vyhovuje. Je to už taký lifestyle a neviem si momentálne predstaviť, aby to tak nebolo 😊. 

Pravidelné tréningy, poriadok v stravovaní, správne nastavená myseľ, disciplína a regenerácia sú mojim kľúčom k úspechu. Veľmi ľahko sa to vysloví, no oveľa ťažšie zrealizuje 😀 Ale keď človek chce a vidí v tom zmysel, tak všetko sa dá 😉.

Prečo v tom vidím zmysel?

Je to šport, kde o úspechu rozhoduje vyslovene tvrdá práca jednotlivca, ktorá sa nedá oklamať. Ja som ten typ človeka, ktorý keď sa do niečo pustí, tak je maximálne zodpovedný a disciplinovaný. V tomto športe to u mňa platí dvojnásobne 😊. 

Tréning vo fitku sa dá odfláknuť a odcvičiť si na štýl „len, aby bolo“, ale v stravovaní sa priestupky robiť nemôžu a nedá sa to oklamať. Ak áno, je to hneď vidno. Nie je predsa dôležité to, že podám maximálny výkon vo fitku na tréningu, čo predstavuje 1 hodinu z dňa, ale dôležité je predsa aj to, čo robí človek po zvyšku dňa. Kvalitná strava či regenerácia sú extrémne dôležite. Je to ako pyramída, kúsok po kúsku si pekne staviam tú svoju 😊. 

Na mojej ceste ma sprevádzali viaceré opory najmä v podaní mojich trénerov, ktorí ma vedeli správe usmerniť a nasmerovať tam, kam sme chceli 😊 (na fotke napravo je môj bývalý tréner Filip) . Samozrejme, cvičil som nejakú dobu aj sám (veď už som predsa veľký 😀). 

Keď som mal pocit, že stagnujem a potrebujem nový impulz, tak som sa v septembri 2022 rozhodol osloviť  Jakuba s ktorým mám veľké plány na rok 2023. A ak budem poctivo plniť domáce úlohy, tak si viem reálne predstaviť, že sa prvý krát (niekedy) postavím na súťažné pódium 😀. 

Predo mnou je ešte dlhá cesta, ale robím všetko preto, aby som dosiahol svoj cieľ. Túto moju „fitness cestu“ môžeš sledovať na mojom  Instagrame 💪.Kontaktuj ma