Záhreb

Letenka do Záhrebu za 10€? No nekúp to! ✈️

Bolo leto a ja som si na konci pracovného dňa scrolloval fejsbúčik, keď tu zrazu na mňa v skupine vyskočila letenka do Záhrebu len za 10€. Hneď som zbystrel 👀. Veď v Záhrebe som ešte nebol, takže to môže byť celkom fajn nápad 🙂. Letí sa v piatok večer z Bratislavy a naspäť sa vracia v nedeľu. Paráda, nemusím si vziať ani deň dovolenky a víkend strávim v zahraničí. Ide sa, nie je o čom! ✈️🥳

55 minútový let ✈️

Let z Bratislavy do Záhrebu trval len necelú hodinu! A to je niekedy kratšie, ako keď sa človek po práci snaží dostať z jednej strany Bratislavy na druhú 😂. Smutné, ale je to tak. Nestihol som sa ani poriadne usadiť a už sme pristávali 🙂. Z letiska, ktoré sa nachádza mimo mesta sme sa do centra, kde sme boli ubytovaní v apartmáne dostali taxíkom cez appku Bolt za pár € a cesta trvala približne 15-20 minút 😉.

Víkend v Záhrebe. Čo budeme robiť? 🙂

V Záhrebe toho fakt nie je veľa, čo sa dá vidieť. A keďže sa mesto nachádza vo vnútrozemí, tak sme nemohli ani stráviť deň na pláži. Škoda, pretože bolo leto a vyplnili by sme si aspoň takto voľný čas. A tak sme sa rozhodli, že nebudeme plánovať nič veľké a celý víkend strávime potulkami mestom v pohodičkovej nálade 🙂.

Sobotné ráno sme odštartovali skvelým brunchom v reštike Otto&Frank 🍽️, aby sme tak najedení mohli objavovať mesto 🙂. Brunch hodnotím fakt na výbornú a toto miesto jednoznačne odporúčam 😉.

Otto&Frank

Katedrála v Záhrebe 🏛️

Záhrebská katedrála je rímskokatolícky kostol nachádzajúci sa v blízkosti centra mesta. Je to druhá najvyššia budova v Chorvátsku a jej dominantné veže sú považované za orientačné body, pretože sú viditeľné z väčšej časti mesta. Jedna z veží bola ale poškodená počas zemetrasenia v roku 2020. Táto katedrála je určite jedno z miest, ktoré by ste v Záhrebe mali navštíviť 🙂.

Katedrála v Záhrebe

Kostol sv. Marka ⛪

Jedinečná farebná škridlová strecha robí z kostola sv. Marka ikonu Záhrebu 🙂. Je to zároveň aj jedna z najstarších budov v celom meste z 13. storočia. Taktiež sa nachádza v blízkosti centra mesta a od záhrebskej katedrály je vzdialená pešo len približne 10 minút.

Najkratšia lanovka na svete 🚠

Vedeli ste o tom, že v Záhrebe sa nachádza lanovka, ktorá má hneď niekoľko svojich „naj“? Je to najkratšia lanovka na svete a zároveň je aj najstarším prostriedkom verejnej dopravy v meste 🙂. Dĺžka trate ktorou lanovka jazdí meria len približne 66 metrov a spája časti „Donji grad“ a „Gornji grad“ každý deň a počas sviatkov. Jazdy sú každých 10 minút a jeden lístkov stojí len 0,66€. A keďže si lanovka zachovala svoj pôvodný vzhľad a konštrukciu, tak sa stala chránenou kultúrnou pamiatkou 🙂.

Panoramatický výhľad na mesto 🤩

Tak, ako skoro každé mesto, tak aj Záhreb má svoje miesto s panoramatickým výhľadom 🙂. Nachádza sa priamo v centre odkiaľ je fakt luxusný výhľad na celé mesto. Kto si chce spraviť nejaké pekné fotky zo Záhrebu, tak mu jednoznačne toto miesto odporúčam 😉.

Záhreb

Tunel Grič

Tunel bol vybudovaný počas 2. svetovej vojny v roku 1943 a jeho primárnym účelom bolo chrániť civilistov pred častými bombovými útokmi počas vojny. V súčasnosti slúži ako atrakcia pre turistov, ktorým sa vedia dostať do rôznych častí mesta. Je zároveň aj súčasťou siete záhrebských tunelov, ale len ako jediný je otvorený pre verejnosť. Tunel je aj skvelým miestom na organizovanie rôznych podujatí, keďže meria až 350 metrov 🙂.

Ulica Ivana Tkalčića 🚶‍♂️

Asi najznámejšou ulicou v Záhrebe je ulica Tkalčića na ktorej sa nachádza veľké množstvo reštík, kaviarní či obchodíkov. Je taktiež známa svojim rušným nočným životom 🥂. V dávnej minulosti v období rokov 1899 až 1941 bola táto ulica známa tým, že bola preplnená prostitútkami 💃 😀. A keďže sa ulica nachádza v centre mesta, tak všetky okná museli mať nepriehľadná sklá a pri dverách červené lampáše. Záhreb bol prvým mestom v Európe s takými pravidlami a predbehol tak aj známu „Red Light District“ De Wallen v Amsterdame 🙂.

My sme na tejto ulici našli veľa skvelých reštík a kaviarní a tak sme mohli ochutnať rôzne typy jedál 😋.

A čo na záver? 🙂

Záhreb je super mesto tak na jeden deň 🙂. Víkend v Záhrebe vám bude fakt pomaly utekať, pretože všetko podstatné sa dá naozaj stihnúť len za pár hodín a potom sa už budete prechádzať dookola tými istými miestami. Fakt škoda, že Záhreb nemá more 🌊. Ale približne 2 hodiny jazdy autom sa nachádzajú známe Plitvické jazerá, takže víkend v Záhrebe sa dá skrátiť aj návštevou tohto miesta, ideálne v lete 🙂.

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *