Miami Beach

Ako stráviť 4 nezabudnuteľné dni na Miami? 🏖️☀️

Letnú dovolenku 2023 som sa rozhodol stráviť v USA. Túlať sa viac ako 3 týždne po USA znie ako dosť dobrý plán! 🤩 Miest, ktoré som mohol za tento čas navštíviť bolo fakt veľa. Pôjdem na východné pobrežie? Alebo na západ do Kalifornie? Vyberiem si radšej národné parky alebo spoznávanie amerických veľkomiest? Pôjdem pozrieť moju hosťovskú rodinu do Wyomingu alebo môjho strýka do Texasu? 🤠 Tých možností bolo fakt neúrekom. Po dlhšom zvážení som si napokon ako moju prvú zastávku na tomto americkom tripe vybral dovolenkové Miami, konkrétne Miami Beach, kde som strávil 4 dní 🌴☀️. Je to presne to magické miesto, ktoré som vždy videl len vo filmoch a je známe svojimi plážami, palmami, oceánom, svalnatými telami, drahými a luxusnými autami, značkovými obchodmi či nekončiacou zábavou 🤩.

Čakal nás dlhý, niekoľkohodinový let z rakúskeho Švechatu, cez Zurich až do Miami. Po približne 12tich hodinách cestovania sme konečne prileteli na Miamské letisko ✈️. „Vitaj v Amerike, Šimon! V tvojom druhom domove“, boli slová, ktoré som si hneď po pristáti povedal 🙂. Spokojne, s úsmevom na tvári som aj naďalej sedel pripútaný v lietadle pozerajúc sa von z okna a čakajúc na moment, kedy konečne vystúpim na americkú pôdu 😀.

Welcome to Miami Beach! 🏖️

Z letiska sme sa Uberom odviezli na hotel, ktorý sa nachádzal priamo na Miami Beach. (Ak plánujete v rámci Miami stráviť čas hlavne na pláži, odporúčam hľadať si ubytovanie priamo na Miami Beach a nie v Miami Downtowne). Ubytovaní sme boli v hoteli Albion, odkiaľ to bolo na pláž (tú najznámejšiu Miami Beach) len pár minút pešo. Lokalita a cena ubytovania bola fakt TOP a lepšie sme si vybrať asi ani nemohli 😉.

Najkrajšie východy slnka 🌅

Hneď prvé ráno na Miami som mal jetlag a tak som už vstal pred 6tou hodinou ráno. Ranné vtáča to ja vôbec nie som, ale keďže som bol hore už tak skoro ráno, rozhodol som sa pozrieť východ slnka priamo z Miami Beach. A spravil som najlepšie, ako som mohol. Ten východ slnka bol neskutočný! 😍

Miami Beach

Prechádzať sa skoro ráno po pláži s východom slnka a lietajúcimi čajkami sa stalo našou každodennou rutinou. Bolo to úžasné! Všade bolo to také dokonalé ranné ticho a tak som sa mohol započúvať do vĺn Atlantiku, ktoré narážali na piesočné pobrežie. Bol to extrémne upokojujúci zážitok a pre milovníkov východov slnka je toto dokonalé miesto! 🌅

Miami Beach

Muscle Beach South Beach 💪

Prvý deň na Miami sme sa rozhodli stráviť na pláži. Po tom dlhom lete a neskorom príchode na Miami to bolo asi najlepšie možné rozhodnutie 🙂. Po východe slnka sme si išli rovno zacvičiť na najznámejšiu vonkajšiu posilku Muscle Beach South Beach 💪, ktorá sa nachádza priamo na Miami Beach v Lummus Parku. Pripadal som si tam ako v nejakom americkom filme 💪. Posilka na pláži, horúce počasie, slnko, oceán a Miamský vibe! No proste dokonalosť 😎.

Muscle Beach South Beach

Po skvelom rannom tréningu sme zašli na kávu do lokálnej kaviarne Panther coffee. Vychutnali sme si tak rannú prechádzku s kávou ☕ pozdĺž „Ocean Drive„, čo je asi najznámejšia ulica na celej Miami Beach 😉. Tá je preslávená svojimi hotelmi, barmi, či reštauráciami, ktoré boli súčasťou rôznych filmových scén 🎥. Je dokonca aj miestom slávneho Casa Casuarina, rezidencie talianskeho módneho návrhára Gianniho Versaceho.

Miami Beach

Deň na South Beach – Miami Beach 🏖️☀️

South Beach je určite najznámejšia pláž na Miami Beach 🌊☀️. Nachádzajú sa na nej farebné búdky pre plavčíkov, ktoré pripomínajú legendárny americký film Baywatch. Tých je celkovo až 36. Sú v rôznych farbách a sú rozmiestnené rovnomerne pozdĺž pláže. Tieto búdky sú perfektným spotom na fotenie keďže sú pestrofarebné a skvelo tak na fotke vyniknú.

Počasie bolo dokonalé letné, teplota šplhala až na 35 stupňov, ale pocitovo to bolo aj cez 40 🥵. Približne od obeda začalo byť aj dosť dusno a miestami som si pripadal ako v saune. Len som stál a lial sa zo mňa pot. A to bol ideálny čas na to, aby sme ho strávili na pláži pri oceáne 😎.

Miami beach

Na Miami sme prišli koncom augusta čo bolo ideálne obdobie na dovolenku, pretože pláž bola počas týždňa takmer úplne prázdna. Tento čas v roku už asi nepatrí medzi ten hlavný, ktorý je nabitý turistami a tak sme sa nemuseli tlačiť a bojovať o miesta s ostatnými 😀.

Miami beach

Videl som žraloka? 🦈

Prvý deň, ako sme prišli na pláž Miami Beach sme si rozložili uteráky na piesku a ja, ako prvý som si to hneď namieril do oceánu. Nahodil som dovolenkové tempo a do vody som kráčal pomaly. Pozeral som rovno pred seba, keďže som pred očami mal krásny výhľad na Atlantik. Bol som už asi po kolená vo vode, keď tu zrazu som pred sebou vo vzdialenosti asi 5 metrov zbadal trčať z vody obrovskú plutvu. Rýchlo som z vody vybehol na breh a skríkol som, že vo vode niečo obrovské pláva 😅. Našťastie v tom momente nikto v tej časti, ako som videl plávať to monštrum vo vode nebol a my sme tak z pláže pozorovali, či dokážeme rozpoznať to, čo vo vode pláva. Sledovali sme to niekoľko sekúnd a zrazu sme okrem tej jednej plutvy videli trčať z vody ďalšie dve alebo tri. O pár sekúnd to odplávalo úplne preč a my sme ostali celkom šokovaní, čo sme to práve zažili a videli 😅. Boh vie čo by sa stalo, ak by som sa do tej vody rozbehol a vedľa mňa by som z blízkosti uvidel plávať obrovskú plutvu? 😅 Bol to žralok, delfín alebo niečo iné? To sa už asi nedozvieme 😀.

Večera a západ slnka na South Pointe Park Pier 🌇

Navečerali sme sa v The Lincoln Eatery. Je to miesto, ktoré je známe tým, že združuje niekoľko rôznych tipov reštaurácií a tak sme mali na výber z veľkého množstva jedál 😋. My sme dali prednosť havajskej kuchyni a vybrali sme si poké. Bolo to výborne, neoľutovali sme to 😉.

The Lincoln Eatery sa nachádza na známej ulici Lincoln Road v centre Miami Beach. Odtiaľ sme sa vybrali pešo na samotný južný koniec South Beach Miami Beach na miesto s názvom South Pointe Park Pier, kde je aj rybárske mólo. Prechádzali sme cez Lummus Park, z ktorého je skvelý prístup na pláž a v ktorom sa nachádzajú volejbalové ihriská a aj naše workoutové ihrisko 💪.

Lummus Park

Pešo nám to trvalo približne 50 minút, ale západ slnka sme už nestihli 😀. Chýbalo nám totiž len pár minút a stihli by sme ho 😀. Nabudúce by som si už vypožičal bicykel a prešiel by som tú trať na ňom 😂. Bicykle sa tam dali totižto vypožičať skoro na každom kroku cez rôzne mobilné aplikácie 🙂.

Miami ZOO 🦒

V Miami sme sa vybrali aj do lokálnej ZOO. Je to najväčšia ZOO na Floride a zároveň jediná tropická ZOO v USA 🐘. Nachádza sa v nej viac než 3000 zvierat a od Miami Beach je vzdialená približne 40 minút autom. Lístky sme si kupovali priamo na mieste a vyšli nás $22.95 na osobu.

Už okrem spomínaných zvierat sa tu nachádza aj viac než 1200 stromov, rastlín či kvetov. Zoo Miami je jedinou ZOO v USA, ktorá sa nachádza v subtropickom podnebí 🌴.

Najväčším zážitkom bolo kŕmenie žiráf 🦒. Za 10 USD sme si mohli kúpiť kapustové listy a nakŕmiť nimi žirafy priamo v ich výbehu. Kŕmenie týchto krásnych zvierat zo vzdialenosti len na pár centimetrov si určite zapamätám navždy 🙂.

Výlet na Key West – najjužnejší bod kontinentálnej USA 🛻

Key West je skupinka niekoľkých Floridských ostrovov, ktoré sú pospájané jednou dlhou diaľnicou a šoférovať po nej je fakt zážitok! 💯 Z Miami Beach je to na najjužnejší ostrov Key West približne 3 a pol hodín. Diaľnica je dlhá približne 170-180 km a vedie cez 44 ostrovov a 42 mostov.

Key West cesta

My sme si na tento výlet vypožičali kabriolet Ford Mustang 5.0 a nič lepšie sme si vypožičať ani nemohli. Šoférovať na športovom Mustang kabriolete až na Key West bol jeden z TOP zážitkov! 😎 Celou cestou sme si tak mohli vychutnávať prenádherné výhľady na oceán či ostrovčeky a užívať si zároveň aj vietor vo vlasoch 😀.

Po príchode na najjužnejšie miesto kontinentálnej USA Key West som sa cítil ako v Karibiku 🌴. Nemusíte ani cestovať do inej krajiny, keďže práve Key West vám dá ten pocit, že sa nachádzate priamo v karibskej oblasti. Nie len krásne gýčové piesočné pláže či tropické podnebie zdobia túto časť Floridy, ale nájdete tu aj veľmi zaujímavé miesta s bohatou a fascinujúcou históriou.

Key West

My sme niekoľko hodín strávili na pláži Fort Zachary vo Fort Zacahry Taylor Historic State Park, ktorá sa nachádza na samotnom konci ostrova Key West. Táto pláž ponúka krásne scenérie a výhľady na Karibské more 🌊.

Na Key Weste sa nachádza aj krásne historické centrum mesta, kde sme našli dom Ernesta Hemingwaya, malý Biely dom či pamätník symbolizujúci najjužnejší bod USA, odkiaľ to je na Kubu fakt len na skok 😉.


Ernest Hemingway, americký spisovateľ, nositeľ Nobelovej ceny a Pulitzerovej ceny je považovaný za jedného z najdôležitejších autorov americkej literatúry. Jeho legendárne dielo s názvom „Starec a more“ snáď ani nemusím nikomu predstavovať 🙂. A práve tento spisovateľ tu žil v jednom dome 8 rokov (1931 – 1939). A vďaka spojeniu s Hemingwayom je táto nehnuteľnosť najobľúbenejšou turistickou atrakciou na Key Weste 🤩. Dodnes si ju môžete pozrieť v takmer nezmenenom stave a turistom slúži ako múzeum.

dom Ernesta Hemingwaya

Na Key Weste je mnoho zaujímavých historických budov a jednou z nich je aj malý Biely dom (Truman Little White House). Z tejto budovy si v roku 1946 vtedajší americký prezident Harry S. Truman spravil svoje sídlo. Šesť mesiacov tu býval aj vynálezca Thomas Edison, ktorý tu zdokonaľoval 41 nových zbraní pre námorníctvo počas prvej svetovej vojny. Prezident Truman prvýkrát použil toto miesto ako svoje dovolenkové útočisko, ktoré sa stalo funkčným Zimným Bielym domom v rokoch 1946 až 1952. Toto miesto sa stalo letným sídlom aj iných amerických prezidentov. V súčasnosti je Truman Little White House múzeom, ktoré prešlo projektom rekonštrukcie za 2 milióny dolárov.

Historické centrum Key West ma naozaj očarilo 🤩. Okrem už vyššie spomínaných historických budov sme tu našli aj veľa múzeí, barov, reštaurácií či obchodíkov so suvenírmi.

Zastavili sme sa aj na známom koláči Key lime pie – limetkový cheesecake 🍰. Ten sa dá na Key West kúpiť takmer všade a predstavuje typickú lokálnu lahôdku. V priemere tu za tento koláčik zaplatíte okolo 4-5 USD za jeden kúsok. My sme sa ho ochutnali v Key Lime Pie Bakery. Key West je vo všeobecnosti celkom drahý a slušne si priplatíte či už za parkovanie, drinky alebo jedlo. Nie je to vôbec lacná turistická destinácia 😀.

Key lime pie

Výlet na Key West nám zabral jeden celý deň. Ráno o 7mej sme vyrazili z Miami Beach a naspäť na hotel sme sa vrátili o polnoci. Ak neplánujete na Key Weste prespať, určite si na tento výlet vyhraďte celý deň. Návštevu Key West určite odporúčam autom, je to fakt dokonalý zážitok 🤩. Navštíviť Key West bola skvelý nápad. Užili sme si nie len už spomínanú jazdu diaľnicou, ktorá spája jednotlivé ostrovčeky, ale aj samotnú návštevu historického centra 😉.

Miami Downtown 🏙️

Miami okrem pláži na Miami Beach ponúka turistom aj svoj Downtown – teda časť mesta, ktorá je preplnená mrakodrapmi, nákupnými štvrťami či kultúrnymi strediskami. Z Miami Beach sme sa do Downtownu dostali miestnou mestskou hromadnou dopravou, ktorá jazdí pravidelne medzi týmito miestami 🚌.

Miami downtown

Našou prvou zastávkou v Downtown bola večera v reštike Bubba Gump 🦞. Je to americká sieť reštaurácií s morskými plodmi inšpirovaná filmom Forrest Gump 🙂. Ak obľubujete tento film, určite sa na tomto mieste zastavte 😉.

S plným žalúdkom sme sa následne vybrali na prechádzku po Bayside Marketplace. Je to nákupné centrum pod holým nebom, ktoré sa nachádza priamo v centre Downtownu pri brehoch zálivu Biscayne Bay a patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie v meste. Prešli sme sa aj okolo Kaseya Center, ktoré je domovom miestneho basketbalového tímu Miami Heats 🏀.

Downtown v Miami ponúka pre turistov výhľady na krásne mrakodrapy, ktoré tvoria tretiu najvyššiu panorámu v celej USA (po NYC a Chicago). Najvyššia budova Panorama Tower meria 252 metrov a až 9 z 10tich najvyšších budov na celej Floride sa nachádzajú práve tu. Panoráma Miami je štvrtou najvyššou panorámou v severnej Amerike a dvadsiatou ôsmou najvyššou na celom svete 🌍.

Miami downtown

Prešli sme sa aj okolo Bayfront Parku, kde sa každoročne koná veľmi známy Ultra Miami festival elektronickej hudby s tými najlepšími a najznámejšími DJmi z celého sveta 🎧. Tento park sa nachádza taktiež v Downtowne pri pobreží.

Skyviews Miami Observation Wheel 🎡

Koleso Skyviews Miami sa týči takmer 70 metrov nad Bayside Marketplace a ponúka jedinečný výhľad na záliv Biscayne Bay, Bayfront Park a ikonickú panorámu centra Miami. Koleso pozostáva až zo 42 krytých a plne klimatizovaných kabínok.

A keďže sme chceli mať dokonalý výhľad na celú panorámu Miami so západom slnka, neváhali sme ani minútu a už sme kupovali lístky 🤩. Tie sme si kúpili na mieste za približne $20.

Skyviews Miami

Jazda trvala približne 10 minút a my sme si tak mohli dokonale vychutnať výhľady, ktoré sa nám po celý ten čas vyskytli. Zapadajúce slnko za panorámou Miami malo svoje veľké čaro 🤩.

Skyviews Miami

Skyviews Miami

Miami Beach – dokonalá letná dovolenka 🏖️☀️

Miami Beach a celkovo Miami na mňa zanechali brutálny dojem 💯. Veľmi som si užíval pozorovanie východov slnka priamo z pláže, cvičenie vo fitku na pláži, jazdu autom na Key West, Downtown Miami a celkovo ten Miamský vibe – takto presne som si predstavoval dokonalú letnú dovolenku, ktorú som práve na Miami Beach zažil 😎.

Široká a dlhá pláž, tropické počasie, horúci Atlantik, palmy, búdky pre plavčíkov na pláži a tá celková miestna atmosféra na mne zanechali dojem, že sa na Miami ešte raz určite vrátim 🏖️☀️🤩.

Miami

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *