Narodeninový zájazd na futbal ⚽🥳

19.4. oslavujem narodeniny. Hovorí sa, že v apríli sa rodia tí najlepší ľudia 😉. Nemôžem nesúhlasiť! 😂 Pár dni pred narodkami som už dostal od frajerky darček. Bola to modrá obálka a tak sa mi ťažko hádalo, čo sa v nej môže schovávať. Otvoril som ju a našiel som v nej zájazd od FutbalTour na futbal do Manchestru! Wow, nemohol som tomu uveriť! 🤩 Ja strávim svoje 27. narodeniny v Manchestri na futbalovom zápase môjho najobľúbenejšieho klubu! ❤️

Voucher na futbalový zápas

(Odporúčam si vypočuť skvelý rozhovor o tom, ako práve funguje spoločnosť FutbalTour.sk 😉).

Letiiime ✈️

Do Manchestru sme leteli už vo štvrtok (zápas sa hral v sobotu a narodky som mal v utorok). V Manchestri sme tým pádom mali stráviť až 5 dní, čo je fakt slušná porcia. Leteli sme z Bratislavy a let trval 2 a pol hodinky, takže úplná pohodička.

Po prílete sme sa z letiska premiestili vlakom do centra mesta (Manchester Piccadilly). Boli sme tam približne za 25 minút a z Piccadilly sme to mali na hotel pešo len pár minút. Ubytovaní sme boli v easyHotel Manchester City Centre – fakt odporúčam! Skvelá cena a ešte lepšia lokalita 😉.

Po ubytovaní sme ešte išli na chvíľu pozrieť mesto. Pomaly sa už ale stmievalo, takže to bola pekná prechádzka večerným Manchestrom. Po príchode na hotel sme si spravili plány na ďalšie dni 💪.

Brunch time 🍽️

Jednou z vecí, ktoré na cestovaní milujem je objavovanie a navštevovanie lokálnych reštaurácií a kaviarní. Pár metrov od hotela sme mali kaviareň Takk, ktorú som našiel medzi odporučeniami na Trip Advisore. Tak sme tam šli na raňajky. Bol v nej široký výber jedál na brunch a fakt skvelá káva ☕.

Najedení a nakofeinovaní sme sa vybrali pozrieť mesto. Bol piatok, deň pred zápasom, takže sme mali celý deň na to, aby sme bližšie spoznali Manchester 🙂.

Objavujeme Manchester 😎

Keďže sme boli ubytovaní blízko centra, tak sme to mali do mesta fakt že na skok. Naša prvá cesta viedla ku známej Manchesterskej katedrále ⛪, ktorá je materským kostolom anglikánskej diecézy v Manchestri.

Pokračovali sme ďalej a našou ďalšou zastávkou bola taktiež veľmi známa štvrť s názvom „Chinatown„, ktorá je druhou najväčšou čínskou štvrťou v Anglicku a treťou najväčšou v Európe. Vstupuje sa do nej cez obrovskú zdobenú bránu, z ktorej hneď bolo jasné, že prechádzame do úplne iného sveta. Našli sme v nej plno čínskych reštík 🍣, supermarketov či menších obchodíkov 🛒.

Cestou do Chinatownu sme prechádzali aj okolo známej „Town Hall„, ktorá ale bola práve v rekonštrukcii, takže sme videli len lešenie 😀. Nevadí, aj tak to bolo pekné 😀. Na nej sa nachádza vysoká hodinová veža, ktorá sa dá aj navštíviť, aby ste si tak mohli vychutnať krásny výhľad z výšky na celé mesto. Nuž, nám to ale nebolo umožnené 😀.

V meste sa nachádza veľmi veľa rôznych lokálnych barov či reštaurácií, ktoré vzhľadom dokonale zobrazujú anglickú kultúru. My sme sa chceli dostať do baru s názvom „Sinclairs Oyster Bar„, ale pri vstupe sme zistili, že sa dá v ňom platiť len cashom 🤷‍♂️. Nuž, doba cashu u mňa už v podstate neexistuje, ale tak nabudúce budem vedieť, že si mám do peňaženky hodiť aj pár bankoviek 💸.

V Manchestri sa nachádza aj Národné futbalové múzeum. Ja, ako veľký fanúšik futbalu som si návštevu tohto múzea nemohol predsa nechať ujsť! Pred múzeom sú na chodníku zobrazené aj podobizne tých najväčších súčasných aj bývalých futbalových legiend.

V múzeu sme nachádza všetko podstatné z histórie tohto športu. Dresy, trofeje, tlačové správy a mnoho ďalšieho. Určite odporúčam návštevu tohto múzea 🙂. Vstupenky si môžete zakúpiť aj predčasne cez ich webovú stránku. Lístok pre dospelého stojí len £11.00 😉.

Deň sme zakončili v známom pivovare BrewDog 🍺. Síce ja pivo nepijem (pretože je horké a nechutí mi 😀), ale aj tak som chcel navštíviť tento podnik. Môj brat je fanúšik pivovarov a spolu sme presne v tomto pivovare už raz boli a tak som mu chcel odtiaľ poslať fotku 🙂. Dal som si teda nejaký alkoholický cider (názov netuším) z ktorého ma celkom aj chytilo 🤷‍♂️😂.

Deň zápasu je tu! 🥳🤩

Sobota, 16.4.2022. Na programe je futbalový zápas anglickej ligy. Manchester United vs. Norwich. Neviem sa dočkať! Môj druhý zápas v Manchestri (na prvý ma zobrali rodičia a brat v roku 2018 – dostal som to ako darček k inžinierskym promóciám), ale tešil som sa presne tak, ako tomu bolo prvý krát 🤩. A navyše po prvý krát v živote uvidím naživo hrať môjho futbalového idola Cristiana Ronalda! 🤩 Neskutočne som sa tešil!

Na zápas som dokonale pripravený 🙂. Tričko, mikina a šál Manchestru United nemohli v mojej výbave chýbať 💪. Pred zápasom sme sa išli naraňajkovať do kaviarne Another Heart To Feed, kde robia aj skvelé jedlá na brunch 🥪. Toto miesto som opäť našiel cez Trip Advisor a môžem ho len odporúčiť!

Na štadión sme sa vybrali pešo. Mali sme ešte celkom dosť času do začiatku zápasu a predsa ja rád chodím na nových miestach pešo, pretože takto najlepšie spoznám dané mesto či krajinu. Prialo nám aj počasie a bolo príjemných slnečných 17 stupňov. Na Anglicko v apríli dosť dobré, že? ☀️

Cesta k štadiónu Old Trafford viedla popri riečnom kanáli cez tzv. „Bridgewater Way“, takže to bola naozaj krásna prechádzka 🙂. Trvalo nám to približne hodinku a cestou sme stretli aj mnoho iných fanúšikov, ktorí sa tiež chystali na zápas.

Ako sme sa pomaly blížili, tak som už v diaľke videl štadión. Radosť vo mne ešte viac narástla, pretože sme boli už skoro tam! 😀 Pred štadión sme prišli približne necelé dve hodinky pred výkopom, pretože som chcel mať dosť času na to, aby som si to mohol celé dokonale užiť. Bolo to tam už preplnené fanúšikmi, takže už to malo tú správnu atmosféru 😀. Priamo na štadióne je aj oficiálny fanúšikovský obchod Megastore, ale bola tam tak extrémne dlhá rada ľudí, že sme sa tam nemali šancu dostať. Chcel som si tam kúpiť dres Ronalda a ísť v ňom na zápas. Nuž, nevyšlo 😀.

Spravil som si niekoľko pekných fotiek pred štadiónom a pomaly sme sa vybrali na štadión, pretože do výkopu sme mali necelú hodinku a ja som sa už nevedel dočkať 😀. Útroby štadiónu som už dobre poznal, ale znova som cítil husiu kožu, ako tomu bolo aj prvý raz 🙂. Nemuseli sme si ísť hneď sadnúť na naše miesta, ale mohli sme ešte na chvíľu ísť až priamo ku trávniku, aby sme si pozreli rozcvičujúcich sa hráčov úplne z blízka 🤩.

Čas úvodného výkopu sa blížil a tak sme si už museli ísť sadnúť na naše miesta, pretože sa štadión začal plniť divákmi. Ako sa štadión pomaly celý naplnil a fanúšikovia začali spievať chorály, tak som mal husiu kožu celý čas. Tá atmosféra, ktorá je priamo na štadióne sa aleže absolútne nedá porovnať s tou, ktorú má divák doma pred telkou 🙂.

Sedeli sme za bránkou na kraji a celkom blízko trávnika, takže sme skvelo všetko videli. Čas zápasu nadišiel a hráči na čele s Ronaldom prichádzali na ihrisko 🤩. Keď domáci hráči Manchestru prichádzajú na ihrisko, tak ich vždy sprevádza pesnička This Is the One od kapely The Stone Roses 🎵. Akonáhle sa zahrali jej prvé tóny, tak mi husia koža navrela asi trojnásobne 😀. Nie nadarmo ma tento štadión prezývku „Divadlo snov“ 🤩.

Zápas sa konečne začal a ja som si to dokonale všetko užíval. Vidieť naživo hráčov môjho milovaného klubu je pre mňa neopísateľný pocit a navyše keď medzi nimi bol aj Ronaldo 🤩. Splnený sen! Miesta sme mali fakt parádne a super sme videli každého hráča na ihrisku.

Ja som sa ale hlavne sústredil na Ronalda 😀. Sledoval som jeho pohyb, hru či komunikáciu s hráčmi. A to všetko na vlastné oči! 🤩 Vidieť naživo takú svetovú hviezdu a idola niekoľko miliónov ľudí na svete je niečo, čo sa stane možno len raz za život a ja som mal tú česť ho takto vidieť navyše aj v drese môjho obľubeného klubu ❤️. DOKONALOSŤ!

Zápas sa skončil výhrou 3-2 a všetky góly strelil kto iný, než Ronaldo ⚽⚽⚽. To, že budem vidieť naživo hattrick od Ronalda som si nepredstavoval asi ani v tom najkrajšom sne 😀. No proste lepšie to už asi ani nemohlo dopadnúť! 🙂

Zápas skončil a my sme pomaly opustili štadión. Po zápase sme strávili ešte nejaký čas pred štadiónom, pretože sme čakali na futbalistov Manchestru, pokiaľ vyjdú zo štadióna, aby sme ich videli ešte z bližšia. Podarilo sa mi odfotiť len Juana Matu 🙂.

Hráči odišli do tímového autobusu a odišli zo štadióna. Ale mne sa stále nejako nechcelo odtiaľ odísť 🙂. Tak sme sa ešte okolo štadióna poprechádzali, spravili si posledné fotky na pamiatku a išli sme preč už aj my 🙂.

Cesta zo štadiónu bola naozaj veselá a ja som bol ešte plný emócií zo zápasu 😀. Opäť sme sa rozhodli, že pôjdeme naspäť do mesta pešo a tak som mohol pekne postupne vstrebať a spracovať všetko, čo som zažil 🙂. Cestou boli aj víťazné tanečky 😀🕺.

Boli sme už aj dosť hladní a tak sme si chceli dať na večeru typické anglické jedlo fish&chips v nejakom dobrom pube 🐟🍟 . Keď sme prišli do mesta, tak sme prechádzali okolo poľskej reštaurácie Platzki, ktorá mala vo výklade dokonalo vyzerajúce koláče 🍰. Keď som ich zbadal, tak sme tam museli vojsť! 😀 Dali sme si tam prívarok a jablkový koláč 😋.

A našli sme aj pub The Lost Dene, kde sme si dali fish&chips a nejaký miešaný alkoholický drink na víťazstvo Manchestru United! 💪🥳 Na zdravie 🥂 a dobrú chuť 😋.

Narodky a ešte jedna návšteva štadióna 🥳

Keďže narodky som mal až v utorok a na futbal sme boli v sobotu, tak sme nedeľu a pondelok využili na výlety. V sobotu sme išli do Chestru a v pondelok do Liverpoolu (k obom výletom vyjdú samostatné články čoskoro).

Ako inak by som mohol začať narodeninový deň, ak nie skvelým brunchom? 🍽️☕ Opäť sme našli nové miesto, ktoré sme chceli vyskúšať. Hodnotenia boli vysoké a slinky sa nám už zbiehali 🤤. Tentokrát sme zvolili Federal Cafe Bar a nemohli sme urobiť lepšie. Dokonalosť na tanieri! Sladký french toast, avokádový chlebík so slaninou a skvelá káva mi hneď z rána spravili deň 😋.

Po brunchi sme sa znova vybrali pešo k štadiónu 🚶. Chcel som sa tam ešte raz ísť pozrieť, aj keď sa už nehral zápas 🙂. Keďže som mal narodky a boli sme ešte v Manchestri, tak som si povedal, žeby bolo pekné ich stráviť pri štadióne Old Trafford 🙂.

Keď sme prišli pred štadión, tak už tam nebola žiadna čakačka na vstup do fanúšikovského obchodu Megastore a tak som si išiel spraviť na narodeniny radosť 😀.

V tom obchode mali obrovský výber dresov, tričiek, mikín a iných fanúšikovských predmetov ako šály, čiapky, šálky, hodiny, plagáty, peňaženky alebo dokonca aj holiace strojčeky či fén na vlasy 😀. Frajerka je veľká fanúšička Bruna Fernandesa a tak som ju musel vyfotiť s jeho dresom 😀. Ešte šťastie, že ho tam aj reálne nestretla, pretože by ma asi vymenila a domov by som išiel sám 😂🤷‍♂️. Ale to by som jej asi odpustil 😂. Nuž, taký je život 😀.

Keďže sa v ten deň nehral žiadny zápas, tak obchodík bol úplne prázdny, takže sa super nakupovalo 😀. Žiadna tlačenica s ľuďmi a v pokoji som si mohol pozrieť každú vec, ktorá sa mi páčila 🙂. Len škoda, že dosť veľa vecí v mojej veľkosti už boli vypredané, pretože sme tam boli v závere sezóny a veci sa už len viac menej dopredávali 🙂.

Chcel som si kúpiť dres Ronalda, ale bohužiaľ nemali moju veľkosť, tak som si kúpil aspoň tričko a šál Ronalda 🙂.

Priamo na štadióne je aj kaviareň Red Café s reštauráciou, tak sme sa tam zašli najesť. Narodeninový obed priamo na štadióne Old Trafford? To proste chceš! 😎. Celá Red Café je samozrejme v typickej červenej farbe. Na stoličkách sú zo zadnej strany napísané mena hráčov s číslami a celkové atmosféra tam bola fakt skvelá 🙂.

Red Café sa nachádza na „Level 3″ zo strany štadióna s názvom “ The Sir Alex Ferguson stand“, hneď oproti múzeu a vstupu na tour po štadióne (na tour som už bol, keď som bol prvý krát na zápase s rodinou). Kaviareň je otvorená verejnosti 7 dní v týždni (okrem domácich zápasov) v čase od 9:00 – 16:00 😉.

Môžete si tam vychutnať rôzne jedlá, nápoje alebo koláče a popritom si na obrazovkách pozrieť futbalové zápasy, ktoré tam stále púšťajú 🙂. No proste dokonalé! 😀

Po obede sme si ešte trochu užili čas v kaviarni so skvelou kávou ☕ a pomaly sme už išli preč. Chcel som si spraviť ešte posledné fotky na pamiatku z pred štadióna s novým tričkom a šálom Ronalda 😀.

Zo štadióna sme sa opäť prešli pešo naspäť do mesta, aby sme si ešte užili posledné chvíľky v Manchestri, pretože nás podvečer už čakal odlet domov ✈️.

No a čo povedať na záver? Dokonale som si užil tento narodeninový výlet! 🥳 Manchester patrí medzi moje najobľúbenejšie mestá a keď sa takýto výlet spojí navyše aj s futbalovým zápasom Manchestru United, tak vznikne asi tá najdokonalejšia kombinácia pre futbalového fanúšika, akým som ja 😎. Ďakujem mojej frajerke, že vďaka nej sa mi splnil sen a mohol som znova zažiť naživo futbal v Manchestri, tentokrát ale už aj na čele s Ronaldom ❤️.

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

2 komentáre

  1. Super článok, ďakujeme, že si sa podelil so svojimi zážitkami. Prajem Ti len to najlepšie a čo najviac možností cestovania.
    Zuzana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *