V roku 2022 som rekordne lietal až 21 krát ✈️

Ak by mi niekto začiatkom roka 2022 povedal, že v tomto roku poletím až 21 krát, tak by som sa asi len pousmial a nepočúval ho ďalej 🙂. Úprimne, sám neviem, ako sa mi to podarilo, ale to číslo je fakt vysoké. Toľko krát som v rámci jedného roka ešte nikdy nenalietal!

Áno, niektorí skúsení cestovatelia sa môžu nad týmto číslom možno len pousmiať a povedať si, že „veď to nič nie je, to zmáknem aj za pol roka, tak čo sa tu chváliš“, ale pre mňa je to fakt veľa 😀 Veď povedzte sami, za 20 dní dovolenky, ktoré ako zamestnanec do roka mám je 21 letov fakt brutálne číslo! 😀

11 letov – Hawaii ✈️🏝️

Tak len v rámci môjho výletu na Havaj som letel až 11 krát. Do toho ale samozrejme počítam cestu z Viedne na Havaj a naspäť do Viedne a jednotlivé prelety medzi Havajskými ostrovmi Kauai, The Big Island, Maui a Oahu.

Letel som leteckými spoločnosťami Delta Airlines, Hawaiian Airlines, Mokulele Airlines a KLM. A práve let s Mokulele Airlines medzi Havajskými ostrovomi The Big Island a Maui bol pre mňa doposiaľ najdobrodružnejší let, ktorý som kedy zažil 🤩. Maličké, len niekoľko miestne lietadlo, kde priamo zo sedačky vidíš pilotovi priamo do kokpitu bol fakt zážitkovým letom. Tento let som bližšie opísal aj vo svojom článku Hawaii (časť 3.) – Maui a nezabudnuteľná cesta so 620 zákrutami.

Najdlhší let bol jednoznačne na trase Amsterdam – Seattle alebo Los AngelesAmsterdam, ktorý trval niečo cez príjemných 10 hodín 😀. A najkratšie lety boli tie medzi Havajskými ostrovmi, ktoré v priemere trvali fakt len niečo do 30 minút 🙂. Tam som si skoro ani kávu nestihol vychutnať a už sme pristávali 😂 🤷‍♂️. Ale tie výhľady jednoznačne stáli za to! 🤩.

Takže tých 11 letov vyzeralo takto:

  • 1. let – Viedeň (Schwechat) – Amsterdam (Schiphol)
  • 2. let – Amsterdam (Schiphol) – Seattle (Seattle/Tacoma International)
  • 3. let – Seattle (Seattle/Tacoma International) – Oahu, Honolulu (Daniel K. Inouye International Airport)
  • 4. let – Oahu, Honolulu (Daniel K. Inouye International Airport) – Kauai, Lihue (Lihue Airport)
  • 5. a 6. let – Kauai, Lihue (Lihue Airport) – Oahu, Honolulu (Daniel K. Inouye International Airport) – The Big Island, Hilo (Hilo International Airport)
  • 7. let – The Big Island, Hilo (Hilo International Airport) – Maui, Kahului (Kahului Airport)
  • 8. let – Maui, Kahului (Kahului Airport) – Oahu, Honolulu (Daniel K. Inouye International Airport)
  • 9. let – Oahu, Honolulu (Daniel K. Inouye International Airport) – Los Angeles (Los Angeles International Airport)
  • 10. let – Los Angeles (Los Angeles International Airport) – Amsterdam (Schiphol)
  • 11. let – Amsterdam (Schiphol) – Viedeň (Schwechat)

28 218 nalietaných kilometrov ✈️

Lety na Havaj
Lety medzi Havajskými ostrovmi
Lety naspäť

2 lety – Manchester ✈️⚽

Ďalší let nasledoval v apríli, kedy sme leteli z Bratislavy do Manchestru. V Manchestri som už raz bol a to v roku 2018, kedy som od rodičov dostal darček na inžinierske promócie 🧑‍🎓 a išli sme na futbalový zápas na môj obľúbený futbalový klub Manchester United ⚽ .

A teraz tomu nebolo inak 😉. Moja priateľka ma prekvapila a na narodeniny (ktoré mám 19.4. 😀) ma zobrala do Manchestru znovu na futbal, aby som naživo opäť videl hrať môj klub a Cristiana Ronalda ❤️. K tomu nezabudnuteľnému výletu som napísal aj samostatný článok 😉.

2 lety – Záhreb ✈️🏙️

Letenka z Bratislavy do Záhrebu v júli v akcii len za 10€. No nekúp to! 😂 A tak som rovno kúpil 2 😀. V piatok večer tam a v nedeľu krátko poobede naspäť. Výborne! Nemusel som si čerpať ani deň dovolenky a víkend som strávil v zahraničí. Tomu sa hovorí win-win 😀.

Ak by bola letenka drahšia, tak by som ju asi nekúpil. Záhreb ako mesto také ma nikdy ani nelákalo, takže som ho predtým ani nevyhľadával. Ale 10€? Veď za takú cenu si dnes nekúpiš už ani obed v reštike v Bratislave! 😂 A to je už čo povedať 😀. A navyše bolo leto. Len škoda, že Záhreb nemá more. Ale nevadí, víkend v zahraničí vždy padne vhod a navyše ešte aj za takú smiešnu cenu 🙂. Úprimne, išli by ste do toho tiež, že? 😀 K tomu výletu napíšem samostatný článok už čoskoro 😉.

2 lety – Cyprus ✈️🏖️

Áno, mám tu aj typickú letnú augustovú dovolenku 😀. Veď čo by to bolo za leto bez nej, že? Na Cypre som ešte nebol, tak som si povedal, prečo nie 🙂. 320 slnečných dní do roka je fakt pecka a leto je tam naozaj horúce 🥵.

Leto, more, slnko, pláž či spálená pokožka = typická letná dovolenka u mňa 😂. Chýbal k tomu už len all inclusive hotel a bol by som fakt spokojný, nebol by som hladný a nehundral by som 😀. Nuž, budem nabudúce vedieť 😀. Prvý dojem z Cypru bol taký, žeby som tú krajinu už asi v blízkej budúcnosti nevyhľadával, ale zmenil som názor a Cyprus som si fakt obľúbil 🙂. K tomu výletu napíšem samostatný článok už čoskoro 😉.

2 lety – Londýn ✈️⚽

A máme tu pre veľký úspech opäť futbal! 😀 Tentokrát som začiatkom októbra prvý krát zavítal s kamošom aj na futbal do Londýna. Ale nebol to len taký obyčajný futbal. Bola to Liga Majstrov! Domáca Chelsea Londýn proti AC Miláno ⚽🥳.

Síce nefandím ani jednému tímu (a Chelsea je aj navyše veľký konkurent môjho Manchestru United!), ale tento futbalový výlet s FutbalTour som nemohol odmietnuť, keďže kamoš vyhral v súťaží výlet pre dvoch a zobral ma 🙂. Ale každopádne, zažiť futbal v Anglicku (kolíske futbalu) a navyše zápas Ligy Majstrov bola pozvánka, ktorú som nemohol odmietnuť, aj keď sa hralo na štadióne tímu, ktorý v anglickej lige fakt nemám v zozname tých obľúbených 😂. K tomu výletu napíšem samostatný článok už čoskoro 😉.

2 lety – Paríž ✈️🎵

Posledný letecký výlet v tomto roku patril Parížu. A prečo Paríž? Mnohí z vás si budú myslieť, že je to kvôli tej romantickej atmosfére, Eiffelovej veži či Parížu, ako takému. Z časti to aj bola pravda. Ale! Hlavný dôvod prečo sme išli do Paríža bol koncert skladateľa a klaviristu Ludovica Einaudiho 🎻 🎹.

Keďže priateľka hudbu od Ludovica Einaudiho fakt miluje, ale ešte nikdy predtým ho nevidela naživo, tak som dostal super nápad, žeby som jej ten sen mohol splniť na jej narodeniny 🙂. Dostal som super nápad na narodeninový darček, že? 🎁

Síce narodeniny mala v marci a koncert bol až v októbri, ale nevadí, na dobre sa oplatí vždy čakať 😀. Vstupenky na predstavenie a letenky som kúpil ešte v marci a ostávalo už len čakať 🙂. Ludovico totiž nemal skôr koncert, ktorý by bol blízko nás, takže októbrový Paríž znel ako fakt super nápad 🙂. Spojili sme teda výlet a koncert do jedného. K tomu výletu napíšem samostatný článok už čoskoro 😉.

21 letov a 40 700 nalietaných kilometrov ✈️

21 letov a 40 700 nalietaných kilometrov za jeden rok je fakt pecka! 😀 Prvé miesto najpamätnejšieho a najdobrodružnejšieho letu jednoznačne bez sekundy váhania vyhráva havajské Mokulele Airlines! 😀 Prajem každému cestovateľovi zažiť takýto let 🙂.

Teším sa čo prinesie rok 2023. Budem dúfať, že číslo 21 sa mi podarí prekonať a takto o rok napíšem podobný článok 😀.

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *