Poletíme na Havaj len za 340€! Neuveriteľné! 🤩

8.4.2021, bolo klasické štvrtkové ráno, vtedy ešte na homeoffice kvôli pandémií a vyskočil na mňa post v cestovateľskej Facebook skupine s letenkou z Viedne na Havaj za 340€ na február 2022. Žart? Nie, realita! V sekunde som napísal dvom kamošom v spoločnom chate, aby sme ihneď, bez premýšľania kúpili letenky. Veď takáto šanca sa vyskytne možno len raz za život 🤩. A to sme ešte nevedeli, ako sa vesmír spojí, aby sme kúpili letenky aj napriek neočakávanému problému. 

Vedel som, že moji kamoši Kubo a Marek, ktorí sú super parťáci nie len na cestovanie by tiež neváhali a kúpili by letenky hneď. Marek mi asi do minúty odpísal že „Ti j*be, jasne že poďme do toho!“ a Kubo bol tiež za, lenže ten mal onedlho pracovný call, tak sme museli čakať, aby sme si kúpili letenky spolu. A samozrejme, keď mu asi hodinový call skončil, tak sa ceny leteniek zvýšili asi na 1200€ (akciové letenky musíš poväčšine kúpiť ihneď, pretože takáto nízka cena trvá fakt len krátko).

Smutný príbeh, naozaj veľmi smutný. Chlapcom som poslal smutné gifko, že teda asi nikam nejdeme a následne Marek poznamenal „Chalani, bola to pekná predstava ísť na Havaj“. Smutný ja som následne okomentoval už spomínaný Facebookový post, že ceny leteniek sa zvýšili a nestihli sme ich kúpiť tak lacno. O približne hodinu neskôr mi napísal správu na Facebook úplne cudzí chalan, že nech ihneď ideme pozrieť stránku delta.com, kde on pred pár minútami kúpil letenku na Havaj za 340€. Hneď som vzápätí písal Kubovi a Marekovi, aby sme ihneď pozreli tú stránku. Našťastie aj Kubo bol hneď k dispozícii, keďže bol na PC a nemal ďalší pracovný call 😅, pozreli sme tu stránku, našli sme vhodný spoločný dátum, ktorý každému vyhovoval, zavolali si cez Messenger a kúpili sme letenky len za 340€ na Havaj zo Švechatu.

Sen? Sranda? Nie, realita! 🤯 Neuveriteľné, fakt neuveriteľné! Následne som sa asi ešte 5x opýtal Mareka, ktorý nám spoločne kupoval letenky, či ich fakt máme za takú cenu 😂. Vesmír sa spojil, len aby sme si tie letenky naozaj kúpili 😀. Doteraz ďakujem tomu cudziemu chalanovi, ktorý mi napísal. Keď som sa ho potom spýtal, že prečo to vôbec spravil, keď to absolútne nemusel, tak som dostal odpoveď: „Videl som v komentári tvoj smútok, tak som si povedal, že ti napíšem“. No nie je život krásny? 😎

Letenky máme, už len čakať ✈️

Takže, začiatkom apríla 2021 sme kúpili letenky (aj keď mi Marek, ktorý kupoval spoločne všetky letenky skomolil priezvisko na letenke 😅 – našťastie sa to dalo neskôr upraviť, pretože už som začínal premýšľat, že prinajhoršom by som si zmenil meno a spravil nový pás, len aby som išiel 😂) a ostávalo nám už len čakať približne 10 mesiacov pokiaľ poletíme, pretože letenky sme mali kúpené na 14.2.2022 – krásny Valentínsky darček, že? ❤️

Stiahol som si do mobilu aj appku s názvom „Countdown“, ktorá mi odpočítavala dní do odletu, pretože tak som sa tešil 😂. Každý deň som sa pozeral do tej appky, ale len ten čas tak strašne pomaly ubiehal 😀. Ale predsa, čakať 10 mesiacov je sakra dlho a ešte k tomu, keď čakáš na Havaj. Veď predsa, pre niekoho je to dovolenka snov a niekto sa tam možno ani nikdy v živote nedostane a ja som už mal kúpené letenky a jediné, čo mi ostávalo bolo čakať. Stále to bol ako sen pre mňa a nemohol som tomu uveriť, že tam fakt pôjdem.

S Kubom a Marekom sme začali pomaly plánovať tento nezabudnuteľný trip. Postupne sme si začali pozerať, čo tam všetko môžeme vidieť a zažiť. Času sme mali ešte dosť, veď predsa 10 mesiacov je dlhá doba, ale chceli sme to plánovať postupne, keďže sme sa tak tešili 😀. Kontaktoval som aj svojho amerického bratranca, ktorý kedysi žil Havaji 3 roky. A keďže tam robil pilota, tak mi mohol niečo odporučiť, čo na internete nenájdem 😊.

Najprv sme začali riešiť to, ktoré ostrovy navštívime, keďže Havaj má celkovo až 8 hlavných ostrov. Letenku sme mali kúpenú na trase Viedeň – Honolulu, čo je hlavné mesto Havaja na ostrove Oahu. Na Havaji sme mali stráviť až 2 týždne, čiže času bolo celkom dosť. Po vzájomnej dohode sme sa nakoniec rozhodli, že navštívime všetky hlavné 4 ostrovy, ktoré turisti najviac navštevujú a kde sa dá zažiť toho najviac. Boli to ostrovy Oahu, Kauai, Maui a The Big Island.

Každý z nás, teda ja, Marek a Kubo sme si zobrali komplet 1 celý ostrov na starosť, ktorý sme detailne naplánovali. Každý mal na starosť naplánovať ako sa na daný ostrov dostaneme, kde budeme na tom ostrove spať, čo tam uvidíme a zažijeme, kde budeme jesť, aké auto si vypožičiame, či kde si dáme najlepšiu kávu. Ja som plánoval Maui, Kubo plánoval Big Island, Marek plánoval Kauai a posledný, štvrtý ostrov Oahu sme nejako naplánovali všetci spolu 😊.

Bolo to celkom náročné, pretože na tých ostrovoch je veľmi veľa čo vidieť, ale my sme mali obmedzený počet dní na každom ostrove, približne 3-4 dni, takže museli sme vymyslieť taký program, aby sme stihli toho čo najviac 😊. Postupne sme to ale plánovali, pozerali rôzne vlogy, čítali blogy a spisovali miesta na papier. Následne sme to ešte spoločne konzultovali a vytvorili sme itinerár hodný fakt profesionálneho cestovateľa, a to nepreháňam! 😎

My fakt poletíme! Deň „D“ je tu! 🥳

Cestovateľský plán na 2 týždne na Havaji sme mali do posledného detailu naplánovaný. Ostával nám ešte nejaký čas pokiaľ odletíme, tak som si povedal, že sa naučim text asi najznámejšej havajskej pesničky od speváka Israel Kamakawiwo´ole – „Somewhere over the rainbow“, aby som si ju dookola spieval, keďže som sa tešil 😂.

Medzitým sa nám čas a deň odletu zo Švechatu ešte niekoľko krát zmenil, takže sme skoro ani do posledného dňa nevedeli, kedy teda vôbec poletíme. Ale nakoniec, pár dni pred odletom sme mali už definitívny deň a čas odletu. Leteli sme 14.2.2022 o 6:55 z Viedne do Amsterdamu, s krátkym prestupom na ďalší let do Seattle, kde sme mali opäť prestúpiť na posledný let na Honolulu. Tak už len sa pobaliť do príručnej batožiny a hor sa na dobrodružstvo!

Našťastie na Havaji je celoročne teplo, takže letné a turistické veci sa ľahko balili, ale keďže sme odlietali vo februári z Viedne, tak sme museli mať na sebe aj dlhé veci, ktoré sa nám neskôr dosť zišli aj na Havaji 😀 (viac sa dočítaš v článkoch z každého havajského ostrova).

Celkový čas, ktorý sme strávili na jednotlivých trasách bol neuveriteľných 18 hodín! (Viedeň – Amsterdam 2 hodiny, Amsterdam – Seattle 10 hodín a Seattle – Honolulu 6 hodín). Tak dlhý let pokiaľ sa dostanem z domu na Havaj som si ani nevedel predstaviť, ale bolo mi to úplne jedno, veď ideme na Havaj predsa! 😀.

4 ostrovy, 3 chalani, 15 dní na Havajských ostrovoch a 1 veľké dobrodružstvo – to znie ako dosť dobrý plán! 😎.

Čo som si všetko zbalil do príručnej batožiny?

Keďže sme si mohli so sebou vziať len príručnú batožinu, tak som sa musel pobaliť veľmi efektívne. Niekoľko tričiek s krátkym rukávom, kraťasy, spodné prádlo, ponožky, hygienické potreby, turistické oblečenie, turistické topánky, botasky, šľapky, opaľovací krém, čelovka či šnorchel tvorili ten hlavný základ a zvyšok, čo by sme potrebovali, by sme si kúpili priamo tam. Samozrejme doklady, cestovný pás, medzinárodný vodičský preukaz či vytlačené dokumenty ako ESTA, covid test či potvrdenie o ubytovaniach sme mali so sebou tiež. Dlhé, teplé oblečenie (tepláky, jedna mikina, nepremokavá bunda) sme mali na sebe, keďže sme odlietali vo februári. Extra veľa vecí som si ani nemusel brať, keďže sme vedeli, že si na hoteloch budeme prať 😊.

Marek, Kubo a ja 😀

Všetko čo sme zažili na Havaji sa dozvieš v jednotlivých článkoch z Kauai, The Big Island, Maui a Oahu 🏝️.

(Komplet všetky fotky z Havajských ostrovov si vieš pozrieť na mojom Instagrame v uložených stories)

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *