Ako sa stalo to, že ja som išiel na zápas Chelsea? 😀

Každý, kto ma aspoň trochu pozná tak vie, že vo futbale som fanúšik Manchestru United. O tom bez debát. Dva krát som už bol aj na domácom zápase v Manchestri a napísal som dokonca o tom aj článok. Ale ako to, že som išiel na futbal aj do Londýna, kde hrá Chelsea Londýn, jeden z najväčších rivalov práve môjho Manchestru? 😄

„Vyhral som zájazd pre dve osoby, ideš so mnou?“

Takto znela otázka môjho veľmi dobrého kamaráta Miša z rodného mesta s ktorým sa poznáme už vyše 20 rokov. Proste sídliskoví kamoši, ktorí si toho zažili fakt dosť veľa 😊. Na instagrame Fortuny (stávkovej kancelárie) prebiehala súťaž o zájazd na tento futbalový zápas Ligy Majstrov pre dve osoby, do ktorej som sa zapojil aj ja. Veď vyhrať takýto zájazd na skvelý futbal prestížnej futbalovej Ligy Majstrov, kde by som mal navyše aj všetko preplatené (letenky, ubytovanie, vstupenka na zápas) by bola naozaj paráda! 🤩 Aj keď sa hralo v Chelsea, no a čo? 😊 Dobrý futbal si vždy rád pozriem a navyše by som to spojil aj s výletom do Londýna. No, nebola by to pecka? 😉 Ja som síce súťaž nevyhral, ale kamoš áno, tak ma zobral so sebou. A výlet sa mohol začať! 🥳

Letíme do Londýna ✈️

5.10.2022 a my sa v nekresťanskú hodinu o 5:30 ráno stretávame na benzínke pri Auparku v Bratislave 😴. Na tento zájazd s nami cestovala ešte ďalšia partia ľudí, ktorí si tento zájazd kúpili. Celé to bolo organizované agentúrou FutbalTour v spolupráci s futbalovým VARom (podcastom). Stretli sme sa teda skupinka asi desiatich futbalových nadšencov a vyrazili sme na Švechat 🚙.

Je ráno 8:45 a my sa už nachádzame v Londýne na letisku Stansted. V obyčajný pracovný deň si o tomto čase sadám za počítač so zalepenými očami a teraz už vystupujem z lietadla v Londýne. No proste paráda 😀. Z letiska sme sa dostali vopred dohodnutým transferom do Londýna dvoma mikrobusmi na hotel Premier Inn, kde sme sa ubytovali. Keďže sme boli dosť rozbití zo skorého ranného vstávania, tak ja som si s Mišom dal menší šlofík na hoteli, aby sme boli pripravení na večerný zápas. Zvyšok skupiny sa rozhodol, že sa pôjde potúlať uličkami Londýna 🚶‍♂️.

Na obed sme si dali pirohy 🤷‍♂️

Zobudili sme sa približne na obed po hodinke šlofíku a boli sme dosť hladní, takže sme začali googliť, aké reštiky alebo potraviny sa v blízkosti nás nachádzajú. Našli sme poľské potraviny Kopernik, tak sme sa išli pozrieť, čo v nich nájdeme 😀. Našiel som tam pirohy plnené mletým mäsom. Vyzerali fajn, tak som si ich zobral 😀. Problém ale bol ten, že boli studené a my sme na hotelovej izbe nemali mikrovlnku. Ale mali sme kanvicu. Tak Mišo dostal nápad, že si ich mám v nej ohriať 🤷‍♂️. Tak sa aj stalo a ja som si v rýchlovarnej kanvici ohrial pirohy a zjedol ich čajovou lyžičkou, ktorú som na izbe našiel 🤷‍♂️. Boli dosť chutné a to fakt neklamem! 😀 Ale svoj prvý obed v Londýne na tomto výlete som si predstavoval úplne inak, ale bohužiaľ hlad si nevyberá 😂.

Krátke objavovanie Londýna a čakanie na zápas ⚽

Hneď pri hoteli sme mali metro zastávku „Hanger Lane„, ktorou sme sa dostali do centra Londýna za približne 40 minút 🚇.

London subway

Do zápasu sme mali čas ešte niekoľko hodín a tak sme stihli pobehať tie najhlavnejšie pamiatky mesta. Veď čo by to bolo za návštevu Londýna bez toho, aby sme si nespravili turistickú fotečku pri Big Ben alebo London Eye? 😀 Počasie sme mali také typické anglické a tak sme mali „dokonalé“ anglické podmienky 🌧️ 😀.

Big Ben

Následne sme sa pripojili k našej skupinke, aby sme pomaly išli všetci spoločne k štadiónu Chelsea Stamford Bridge, kde sme sa premiestnili opäť metrom 🚇. Vystupovali sme na zastávke „Fulham Broadway„, ktorá je k štadiónu asi najbližšie. Doprava metrom v Londýne je fakt super a dostanete sa ním prakticky kamkoľvek, kde potrebujete 👍😊.

Do začiatku zápasu sme mali relatívne ešte dosť času, tak sme s Mišom zbehli na obed do Five Guys, ktorý sa nachádzal hneď pri zastávke metra. Kto nepozná Five Guys, tak by ho mal jednoznačne čím skôr spoznať! 😀 Je to naozaj veľmi chutná sieť burgrov 🍔 😋.

Five Guys

Štadión Stamford Bridge ⚽

K štadiónu sme to mali z Five Guys pešo len pár minúť a tak sme sa s Mišom rozhodli, že si po obede pôjdeme pozrieť štadión z vonku ešte pred samotným zápasom, aby sme si spravili nejaké fotky na pamiatky bez toho, aby sme mali okolo seba stádo ľudí 😀.

Chelsea Stamford Bridge

Na štadióne sa nachádza aj oficiálny fanúšikovský obchod, tak sme sa tam vybrali nakúpiť nejaké suveníry. Ja som si kúpil len zápasový šál na pamiatku a kamošovi Robovi, ktorý je veľký fanúšik Chelsea som kúpil na pamiatku čiapku, šál a kľúčenku 😊. Už niekoľkokrát sa mi potvrdilo, že oveľa väčšiu radosť mi spraví to, ak ja môžem niekoho obdariť a potešiť, ako by som sám mal niečo dostať 😊. A tak to bolo aj v tomto prípade 😊.

Predzápasová prechádzka k štadiónu Fulhamu ⚽

Do zápasu sme stále mali ešte nejaký čas a tak som Mišovi povedal, že sa môžeme ísť prejsť k futbalovému štadiónu, kde hráva svoje domáce zápasy Fulham FC. Tento štadión je od Chelsea štadióna vzdialený len asi 25 minút pešo a keďže sme už mali pekné počasie, tak sme sa tam vybrali pozrieť. A keďže som veľký fanúšik anglického futbalu, tak rád si pozriem to, ako vyzerajú štadióny anglických tímov na vlastné oči 👀. Cesta k štadiónu Fulhamu viedla cez krásnu Londýnsku časť s názvom „Fulham“ pomedzi domčeky 🏡.

Keď sme sa blížili k štadiónu Fulhamu Craven Cottage, tak som stále nemal ten pocit, že vôbec k nejakému štadiónu kráčame. V diaľke som stále nič nevidel, čo by mi ho pripomínalo. Vedel som, že je menší a starší, ale čakal som, že ho budem vedieť spoznať už z diaľky. Podľa Google Maps sme boli už takmer pri ňom a my sme sa stále nachádzali na ulici s rodinnými domami 😀. Až sme zrazu konečne prišli k štadiónu, ktorý ma veľmi milo prekvapil, pretože vzhľadom mi štadión aleže vôbec nepripomínal 😀.

Fulham F.C.

Keď som pred nim stál, tak som stále nechápal, že za tými múrmi je futbalové ihrisko 😀. Craven Cottage je právom najstarší futbalový štadión v Londýne a bol otvorený už v roku 1896! No, nie je to nádhera? 🤩 Aj kvôli takýmto staručkým štadiónom je anglická liga tak krásna 🥰.

Pri štadióne sme strávili len pár minút a vybrali sme sa naspäť k štadiónu Chelsea, pretože čas zápasu sa už blížil 😊. Cestou sme sa zastavili ešte v jednom bare na pivko (ja na cider, keďže pivo nepijem 😀) a nejaký lokálny alkoholický shot 🥃. Veľmi zaujímavé bolo to, že pri vstupe do baru sa nás čašníčka opýtala, či fandíme domácim alebo hosťom. Teda či sme fanúšikovia Chelsea alebo Milána. Pretože ak by sme boli fanúšikovia Milána, tak by nás do baru jednoducho nemohla pustiť 😀🤷‍♂️. Vraj také sú pravidlá a do barov v okolí štadióna pred zápasom môžu ísť len fanúšikovia domáceho tímu 😊. Vypýtala si od nás ešte aj vstupenky na zápas, aby videla, že miestenky nemáme v sektore hosťujúceho tímu 😀. A keďže ani ja, ani Mišo nie sme fanúšikovia Chelsea, tak sme museli trošku zaklamať, aby nás pustila 😀. Miestenky sme síce mali v sektore domácej Chelsea, ale fandili sme dobrému futbalu a teda zároveň aj Chelsea aj Milánu 🥳.

Konečne je tu zápas! ⚽

Na štadión Chelsea sme dorazili približne 45 minút pred zápasom, aby sme sa tak v pohode dostali na svoje miesta. Keď sme tam dorazili, tak nás privítali veľké skupiny fanúšikov domáceho aj hosťujúceho tímu a konečne to začalo naberať na tej pravej futbalovej atmosfére! 💪🥳. „Let´s go Chelsea!“ – takto znel výkrik väčšiny fanúšikov 💪.

Musím povedať, že zápas som si užil, pretože sme videli naozaj pekný futbal 😊. Atmosféra domácich fanúšikov bola trošku slabšia a väčší hluk spravili paradoxne fanúšikovia Milána, ktorých bolo o dosť menej, ako tých domácich 😀. Aj keď ten zápas Milánčania prehrali, tak ich fanúšikovia boli po celý zápas oveľa viac hlučnejší, ako fanúšikovia Chelsea 😀. Aspoň bolo vidno, kto má lepších fanúšikov 😀.

Stamford Bridge

Po zápase, ktorý skončil približne okolo 22:00 londýnskeho času sme sa vybrali metrom rovno na hotel, kde sme prišli niečo po 23:00. Vedeli sme, že nás čaká celkom krátka noc, pretože hneď skoro ráno sme mali objednané mikrobusy, ktoré nás mali odviesť na letisko. Takže budíček sme si nastavili na 5:30 a išli sme hneď spať 😴.

24 hodín v Londýne a letíme naspäť ✈️

V Londýne sme strávili len približne 24 hodín a už sme skoro ráno cestovali na Stansted letisko, odkiaľ sme leteli naspäť na Švechat. Tomu sa povie rýchlovka 😀. Ale tieto futbalové zájazdy sú presne takto organizované:

  • skoro ráno letíte na miesto zápasu ✈️
  • približne pol dňa máte voľný program (obhliadka mesta, atrakcie, nákupy, oddych na hoteli a pod.)
  • večer je zápas ⚽
  • ďalšie ráno letíte naspäť domov ✈️

Samozrejme, že takéto futbalové zájazdy sa organizujú aj na viac dní (napríklad na predĺžený víkend, kedy stihnete počas tých dní aj viac zápasov), ale tento náš bol takýto krátky 😊. Ani som sa nenazdal a už bol naspäť doma 😀. Ale bol to jeden parádny výlet! 😊

Týmto by som sa chcel ešte raz poďakovať môjmu skvelému kamošovi Mišovi, ktorý ma zobral so sebou (veľmi si to vážim 😊) a taktiež Fortune za vytvorenie takejto súťaže 💪. A v neposlednom rade aj agentúre FutbalTour a futbalovému podcastu VAR, bez ktorých by sa tento výlet neuskutočnil 😊.

Ak premýšľate nad tým, žeby ste sa chceli stať súčasťou takého alebo podobného futbalového výletu, tak si určite pozrite ponuku zájazdov na FutbalTour ⚽ a aktuálne prebiehajúce súťaže na instagrame Fortuna. Bol to fakt skvelý zážitok! 🤩

Nezmeškaj nový článok! Ak ťa tento článok zaujal, tak sa môžeš prihlásiť na newsletter 😎

Categories:

Tags:

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *